İsveç - Genel Vize Bilgileri

Yeşil pasaporta vize uygulanmaz.

Vize Başvurusu

Aşağıda belirtilen gerekli evrakların, belirtilen surede eksiksiz olarak teslim edilmesi durumunda Etik Tur, vize işlemlerinizde yardımcı olabilir

Dikkat
* Pasaport süreleri 10 yılı geçen pasaportları Schengen ülkeleri tarafından kabul edilmediği için, pasaport süreleri 10 yılı geçmiş yolcularımızın mutlaka pasaportlarını yenilemeleri gerekmektedir.

Başvuru

* Başvuru formu başvuran tarafından şahsen imzalanmalı ve eksiksiz olarak doldurulmalıdır. İsveç başvuru formu İngilizce olup büyük harflerle doldurulmalıdır.

Seyahat Sağlık Sigortası

Schengen ülkelerine seyahat edecek tüm konuklarımız zorunlu seyahat sigortası yaptırmalıdırlar. Seyahat sağlık sigortanızı Etik Tur aracılığıyla yaptırabilirsiniz.

Pasaport

Pasaportunuzun uzatma süresinin seyahatinizden geri dönüş zamanından sonra altı ay vakit kalması ve gerekli kadar boş vize sayfası olması gerekmektedir. Mutlaka pasaportunuzdaki imza bölümünün şahsınız tarafında imzalanmış olması gerekmektedir.

Lütfen Dikkat
İsveç Başkonsolosluğu tüm vize başvurularını Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri saat 09.30 - 12.30 saatleri arasında kabul etmekte ve başvurular 2-3 iş günü sonra sonuçlanmaktadır. İsveç Başkonsolosluğu vize bölümü Cuma günleri başvuru kabul etmemektedir.