Hırvatistan - Genel Vize Bilgileri

Yeşil pasaporta vize uygulanmaz.

Vize Başvurusu

Aşağıda belirtilen gerekli evrakların, belirtilen sürede eksiksiz olarak teslim edilmesi durumunda Etik Tur, vize işlemlerinizde yardımcı olabilir.

Vize ücreti: 120 Euro
* Ankara’ya yapılan başvurular için vize ücreti 120 Euro’dur.

Önemli
* Pasaport süreleri 10 yılı geçen pasaportları Schengen ülkeleri tarafından kabul edilmediği için, pasaport süreleri 10 yılı geçmiş yolcularımızın mutlaka pasaportlarını yenilemeleri gerekmektedir.
* 18 yaşını doldurmamış yolcular ebeveyn tarafından imzalanmış ve noter onaylı muvafakatname ibraz etmek zorundadırlar. Anne ve babayla yani her ikisiyle seyahat ediyor olsa bile anne ve baba noterden muvafakatname vermek zorundadırlar.

Başvuru formu başvuran tarafından şahsen imzalanmalı ve eksiksiz olarak doldurulmalıdır. Hırvatistan başvuru formu Türkçe ve Hırvatça olup büyük harflerle doldurulmalıdır.

Seyahat Sağlık Sigortası

Schengen ülkelerine seyahat edecek tüm konuklarımız zorunlu seyahat sigortası yaptırmalıdırlar. Seyahat sağlık sigortanızı Etik Tur aracılığıyla yaptırabilirsiniz.

Pasaport

Pasaportunuzun uzatma süresinin seyahatinizden geri dönüş zamanından sonra altı ay vakit kalması ve gerekli kadar boş vize sayfası olması gerekmektedir. Mutlaka pasaportunuzdaki imza bölümünün şahsınız tarafında imzalanmış olması gerekmektedir.